Senzacija iz Osijeka korača prema HNL-u, slavili su nevjerojatnim preokretom u zadnjih 10 minuta

Hrvatska 24. svi 202419:22 0 komentara
Privatan album

Nogometaši Zrinskog Osječko 1664, vodeći drugoligaški hrvatski sastav, ostvarili su desetu ligašku pobjedu u nizu, u 32. kolu Prve NL pobijedili su u gostima Vukovar 1991 s 2-1.

Svi pogoci su postignuti u drugom poluvremenu, s tim da je poveo Vukovar 1991, trećeplasirana momčad s ljestvice. U 64. minuti gostujuću mrežu naciljao je Gonzalez Ruiz. U 79. minuti je prvi drugoligaški strijelac Dominik Dogan pogodio za 1-1 s bijele točke nakon što je lopta u ruku pogodila Tabinasa u domaćem šesnaestercu.

Preokret se dogodio u 85. minuti kada je, nakon kornera, glavom precizan bio Domagoj Jelavić. Tu nije bio kraj dramatične utakmice na vrlo teškom terenu, već je u 89. minuti dosuđen jedanaesterac za Vukovar 1991. Ali, gostujući vratar Stanić odlično je obranio udarac Knoella i time sačuvao pobjedu svojoj momčadi.

Na ljestvici vodi Zrinski Osječko 1664 sa 81 bodom. Drugi Šibenik ima 76, ali ako Šibenčani svladaju Dubravu Tim Kabel u subotu na domaćem terenu ponovno mogu stići na dva boda zaostatka. U tom slučaju o prvaku i putniku u HNL odlučivat će utakmica posljednjeg kola, idućeg vikenda. Tada na osječkom Gradskom vrtu igraju Zrinski Osječko 1664 i Šibenik.