Rijeka jednim od najboljih golova sezone ostala na dva boda od Hajduka

Hrvatska 24. ruj 202318:54 0 komentara
xMatthieuxMirvillex via Guliver

U pretposljednjoj utakmici 9. kola SuperSport HNL-a Rijeka je u Koprivnici s minimalnih 1:0 svladala Slaven Belupo i to pogotkom za pamćenje...

Apsolutni junak utakmice bio je strijelac jedinog pogotka Niko Galešić. Stoper Rijeke postigao je jedan od pogodaka sezone.

U 39. minuti uzeo je loptu na svojoj polovici, pretrčao jednog čuvara, prešao na suparničku polovicu i nastavio prodirati. Jurio je kroz sredinu, bez gotovo ikakvog otpora domaće obrane, predriblao je potom i suparničkog stopera, izašao sam na Suška i matirao ga rutinski kao da igra napadača cijeli život.

Dvadesetdvogodišnjem stoperu Rijeke to je bio prvi pogodak u 51. nastupu za klub s Rujevice i tek treći u profesionalnoj seniorskoj karijeri. Rođen je u Berlinu i prošao je školu Herthe, a u Rijeku je stigao 2019. godine.

U drugom poluvremenu mogla je Rijeka do drugog pogotka, iako je i Belupo imao poneku prigodu za izjednačenje. Ostalo je na kraju 1:0 čime je Rijeka ostala drugoplasirana sa samo dva boda manje od vodećeg Hajduka (18-16).

Slaven je pretposljednji sa samo šest bodova. Iza njega je tek Rudeš s bodom.