Dan kada su Vatreni osvojili broncu u Kataru i ponovno razveselili sve Hrvate

FIFA World Cup 17. pro 202312:30 0 komentara
AP Photo/Hassan Ammar via Guliver

Prije točno godinu dana cijela Hrvatska se ponovno veselila s Vatrenima. Hrvatska je na današnji dan na Svjetskom prvenstvu u Kataru osvojila brončanu medalju!

U utakmici za treće mjesto momčad Zlatka Dalića pobijedila je Maroko 2:1 i donijela Hrvatskoj treću medalju u povijesti sa svjetskih prvenstava. Srebro je Hrvatska osvojila u Rusiji na SP-u 2018., dok broncu imamo iz Francuske 1998. također sa Svjetskog prvenstva.

Joško Gvardiol je već u 7. minuti doveo Hrvatsku u vodstvo golom glavom s 11 metara na asistenciju Ivana Perišića. Marokanci su izjednačili u 9. minuti golom Achrafa Darija glavom s pet metara. Konačnih 2:1 postavio je Mislav Oršić u 42. minuti, kad je na dodavanje Marka Livaje odmjerenim udarcem sa 15 metara iskosa s lijeve strane prebacio marokanskog vratara, a lopta se od vratnice odbila u mrežu.

Tako je Hrvatska po drugi put u povijesti došla do brončane medalje – 24 godine nakon što su Robert Prosinečki i Davor Šuker bili strijelci za 2:1 protiv Nizozemske u Francuskoj, Joško Gvardiol i Mislav Oršić su s dva prekrasna pogotka donijeli novu broncu za novu “vatrenu” generaciju. A Hrvatskoj su donijeli novo veselje!

Iduće godine na rasporedu je Euro u Njemačkoj na koje su se Vatreni plasirali, a vidjet ćemo hoće li nas ponovno ‘razmaziti’…