Real stigao do preokreta u 99. minuti protiv zadnje momčadi lige!

Nogomet 21. sij 202418:31 0 komentara
AP Photo/Bernat Armangu via Guliver

Prava je ludnica bila viđena utakmici 22. kola La Lige na Santiago Bernabeuu gdje je Real Madrid svladao Almeriju 3:2.

Madriđanima je prijetio veliki kiks koji bi Gironi dao priliku da se s tri boda odlijepi na čelo ljestvice. Ipak, Real je još jednom pokazao da ima šampionski mentalitet i ova tri boda bi vrlo lako mogla biti vrh vage u borbi za naslov.

Gosti su poveli u prvom napadu. Ramazani je bio strijelac. Do kraja poluvremena zadržali su minimalno vodstvo, a onda su u 43. minuti preko Gonzaleza udvostručili vodstvo.

Strijelac prvog pogotka vratio je Real u igru ​​u 53. minuti. Igrao je rukom u šesnaestercu, a iako sudac to nije odmah vidio, intervenirao je VAR i opravdano dosudio jedanaesterac. Precizan s bijele točke bio je Jude Bellingham.

Ali samo šest minuta kasnije novi šok. Almeria je povela 3:1. No, veliku radost gostiju prekinuo je VAR, a na njegovu intervenciju sudac je poništio pogodak zbog prekršaja na početku akcije. Real je tu situaciju iskoristio i samo pet minuta kasnije Vinicius je izjednačio.

Preokret se praktički dogodio već u 77. minuti. Ipak, pogodak Bellinghama postništen je nakon nove intervencije VAR-a, zbog zaleđa.

Ipak, Real je stigao do željenih 3:2. I to u devetoj minuti sudačke nadoknade. Bellingham je pucao, vratar Maximiano je obranio, no Carvajal je naletio na odbijenu loptu i donio veliku radost domaćima.