Problemi za Grbića: Nakon debakla u prve dvije utakmice, zaradio je i potres mozga

Nogomet 2. velj 202418:51 0 komentara
Simon Bellis Sportimage via Guliver

Hrvatski golman prolazi kroz 'vatreno krštenje' u Engleskoj.

Hrvatski čuvar mreže Ivo Grbić svoj početak u Sheffield Unitedu neće pamtiti po dobrom.

Naime, nakon što je godinama ‘grijao klupu’ Janu Oblaku u redovima madridskog Atletica, otišao je put Engleske, u Sheffield United koji mu je mogao garantirati željenu minutažu.

Međutim, Hrvat je u prve dvije utakmice primio čak sedam pogodaka. Debitirao je u dvoboju FA kupa protiv Brightona koji je Sheffield izgubio s visokih 5:2, a kasnije je postao prvi hrvatski golamn koji je upisao nastup u Premier ligi. Bila je riječ o susret protiv Crystal Palacea koji su Bladesi izgubili s 3:2, a Grbić je zamijenjen početkom drugog poluvremena zbog udarca u glavu kojeg je zadobio u sudaru s napadačem Palacea – Matetom.

Trener Sheffielda, Chris Wilder potvrdio je kako Grbić ima potres mozga te neće konkurirati za 22. kolo, odnosno susret s Aston Villom:

“Neće braniti, pravila o potresu mozga stupaju na snagu, tako da smo izgubili svog golmana na 7 do 12 dana. To je veliko razočaranje”

Sheffield trenutno drži posljednju, 20. poziciju u Premier ligi sa svega 10 osvojenih bodova iz 22 utakmice.