Pratite na SK: Iran zakazao spektakl protiv Japana u Azijskom kupu

Nogomet 31. sij 202422:12 0 komentara
AP Photo/Aijaz Rahi via Guliver Image

Reprezentacija Irana posljednji je sudionik četvrtfinala Azijskog prvenstva koje se održava u Kataru.

Iran se među osam najboljih probio pobjedom 5-3 protiv Sirije nakon izvođenja jedanaesteraca, a susret je završio 1-1.

Iran je poveo u 34. minuti golom Mehdija Taremija iz kaznenog udarca, a izjednačio je Omar Khrbin u 64. minuti, također s bijele točke. Iran je u sudačkoj nadoknadi ostao s igračem manje nakon što je strijelac Taremi isključen. U dodatnih pola sata nije bilo golova, pa su odlučili jedanaesterci.

Ključnim se pokazao promašaj sirijskog veznjaka Fahda Youssefa u drugoj seriji, dok su kod Irana svi izvođači bili precizni.

Iran će u četvrtfinalu igrati protiv Japana koji je pobijedio Bahreina sa 3-1.

Ritsu Doan je donio Japanu početnu prednost u 31. minuti, a za 2-0 je strijelac bio Takefusa Kubo u 49. minuti. Bahrein je smanjio zaostatak u 64. minuti autogolom japanskog vratara Ziona Suzukija. Konačnih 3-1 postavio je Ayase Ueda u 72. minuti.

Japan je rekorder s četiri naslov prvaka Azije, dok Katar brani naslov iz 2019.

Preostali četvrtfinalni parovi su: Tadžikistan – Jordan, Australija – Južna Koreja i Katar – Uzbekistan.