Portsmouth nakon 12 godina u Championshipu: ‘Kome treba Mourinho…’

Nogomet 17. tra 202414:02 0 komentara
Every Second Media Limited via Guliver

Nogometaši Portsmoutha su u srijedu navečer pobjedom protiv Barnsleya 3:2 nakon 44 odigrana susreta osigurali plasman u Championship.

Barnsley je poveo u šestoj minuti golom Colea, izjednačio je Yengi u devetoj. U 59. minuti gosti ponovno dolaze u prednost golom McAteeja.

U 83. minuti Bishop je pogodio iz jedanaesterca za 2:2, a u 89. minuti Shaughnessy je bio precizan za pobjedu Portsmoutha 3:2 i plasman u Championship nakon 12 godina čekanja.

Dva kola do kraja Portsmouth ima 94 boda i osigurao je naslov prvaka League 1, a Bolton će se u dva preostala susreta boriti za drugo mjesto koje vodi izravno u Championship.

Derby ima tri boda više i gostovanje kod Cambridge Uniteda te okršaj s Carlisleom kod kuće u zadnjem kolu.

Bolton će ugostiti Port Vale, au posljednjem kolu će gostovati kod Peterborougha.

Snimke slavlja nogometaša Portsmoutha obilaze svijet, a navijače posebno uveseljava pjesma:

“Kome treba Mourinho, mi imamo Mousinha.”

John Mousinho, menadžer Portsmoutha, ima samo 37 godina, Portsmouth mu je prva momčad koju vodi kao trener i tu je od 2023. godine od kada je završio igračku karijeru.