Partizan slavio u Vječitom derbiju i uzeo naslov jesenskog prvaka

Nogomet 20. pro 202320:41 0 komentara
xMarkoxMetlas xMNxPressx via Guliver

Nogometaši Partizana jesenski su prvaci Superlige Srbije nakon što su u 171. vječnom derbiju pobijedili Crvenu zvezdu rezultatom 2:1 i vratili se na čelo ljestvice.

Obično se ono najslađe ostavi za kraj, a ovoga puta bio je to 171. vječiti derbi. Najveća utakmica srpskog nogometa, dvoboj Partizana i Crvene zvezde, dala je odgovor tko je jesenski prvak Superlige Srbije.

Crno-bijeli su u jednom trenutku posustali, ispustili veliku prednost od šest bodova, ali su večeras, kada je bilo najpotrebnije, uspjeli do veliku pobjede i slavlja protiv Crvene zvezde sa 2:1 (1:0).

Crveno-bijeli su u derbi ušli s dva boda više i ulogom favorita, no osim prividne inicijative i nekoliko propuštenih prilika i poluprilika, nisu pokazali previše.

Partizan je poveo u 41. minuti golom Bibrasa Natcha iz jedanaesterca. Prethodno je u 37. minuti Rodić neoprezno intervenirao na Stojkoviću. Sudac Minaković dobio je poziv iz VAR sobe, pogledao video i pokazao na penal!

Nadmetanje dvojice Izraelaca pripala je igraču Partizana. Natcho je nadmudrio zemljaka Glazera, golman Zvezde u jednu, lopta u drugu stranu – 1:0 za crno-bijele!

I drugo poluvrijeme počelo je vidljivom inicijativom Zvezde, ali je bila primjetna nervoza i brzopletost njenih igrača u želji da što prije dođu do izjednačenja. U takvoj igri Partizan je dobio veliki slobodni udarac za kontre, a jednu od njih uspješno je izveo Saldanhe u 66. minuti na pravovremenu asistenciju Zahida. Brazilac je nesmetano preciznim udarcem udvostručio prednost – 2:0.

Brzo se Zvezda uspjela vratiti i smanjiti prednost domaćina. U 71. minuti Bukari se dobro izborio za centaršut na desnom krilu, a Ndiaye je uspio ubaciti u mrežu – 2:1.

Do kraja susreta Zvezdin mladi napadač Jovan Mijatović je drugi put na utakmici postigao pogodak, ali su u oba slučaja opravdano poništeni zbog off side pozicije 18-godišnjeg nogometaša.

Zvezda je do kraja utakmice imala inicijativu i pokušavala doći do izjednačenja, ali se rezultat nije mijenjao. Zahvaljujući odličnom vrataru Aleksandru Jovanoviću i čvrstim obranama domaćina, ali i ishitrenim potezima gostujućih igrača.

Igor Duljaj i njegovi izabranici zasluženo slave jesenski naslov, izborili su ga u izravnom dvoboju protiv velikog rivala koji ostaje s brojnim upitnicima i dilemama, prije svega kakva sudbina čeka izraelskog izbornika Baraka Bakhara.