Novi trener, nova priča: Zrinjski s Rendulićevim nasljednikom do pobjede

BIH 22. stu 202320:58 0 komentara
xFotostykxPhotoxAgencyx via Guliver

Nogometaši Zrinjskog zaboravili su debakl u mostarskom derbiju s Veležom i pobjedom nad Širokim Brijegom u hercegovačkom derbiju nastavili potjeru za liderom prvenstva, Borcem iz Banja Luke.

Predvođeni novim trenerom Marijem Ivankovićem, aktualni prvaci su pod Bijelim Brijegom već u 13. minuti poveli s dva pogotka. Ta je razlika ostala i na kraju naknadno odigranog susreta 6. kola Premijer lige – 3:1.

Domaće je u vodstvo doveo Josip Ćorluka u 10. minuti preciznim udarcem glavom na dodavanje Marija Ćužea. Samo tri minute kasnije Nemanja Bilbija postiže prvi od dva pogotka na utakmici na asistenciju Antonija Ivančića, ali su sljedeći udarili gosti iz Širokog.

U gužvi pred golom Marka Marića u 23. minuti najbolje se snašao Marijan Ćavar i nakratko vratio svoju momčad u igru, no Zrinjski je ipak na odmor otišao s dva pogotka prednosti zahvaljujući nezaustavljivom Bilbiji.

Kapetan Zrinjskog postigao je 15. pogodak u sezoni, deseti u prvenstvu i doveo branitelja naslova na četiri boda zaostatka za liderom.

“Plemići” za vikend gostuju kod GOŠK-a, dok Široki Brijeg dočekuje još jedan mostarski klub, Velež.

Velež je u prošlom kolu deklasirao Zrinjski rezultatom 3:0 u derbiju koji su obilježili prekidi, tučnjava navijača i policije, ali i kontroverzni transparenti na tribinama.