Pulišić junak SAD-a, utakmica prekinuta na sat vremena

Andy Lyons, Getty Images Sport

Reprezentacija SAD izborila je finale Gold Kupa s Meksikom, nakon što su u polufinalu bili bolji od Jamajke

Jamajka, koja je igrala finale na posljednja dva turnira, ipak nije uspela nastaviti taj niz, jer je u Nashvilleu poražena od SAD-a s 3:1.

Bio je to prigodan način da se proslavi 4. srpnja, odnosno Dan nezavisnosti, najveći praznik u SAD-u.

Amerikanci su došli u prednost u devetoj minuti, kada je odlično odigranu akciju golom završio McKennie.

Nakon samo 15 minuta igre, utakmica je prekinuta zbog potencijalne vremenske nepogode. Prekid je trajao više od sat vremena.

SAD je u sedmoj minutu drugog poluvremena udvostručila prednost, strijelac je bio novi nogometaš Chelseaja Pulišić, koji se našao na pravom mjestu poslije jednog odbijanca.

Jamajka je smanjila na 1:2 u 69. minutu preko Nicholsona, koji je glavom zatresao mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je četiri minute prije kraja kada ponovno iz jednog odbijanca do drugog gola na utakmici dolazi Pulišić.

Podsjetimo, Meksiko je u prvom polufinalu svladao Haiti s 1:0. Amerikanci brane titulu, a veliko finale igra se 8. srpnja.