Često osporavani bivši Dinamovac briljira u Poljskoj

Nogomet ostalo 29. velj 202022:26 > 22:29
Getty images/Adam Pretty

Hrvatski veznjak Domagoj Antolić bio je strijelac prvog pogotka za Legiju iz Varšave u 2-1 (2-0) domaćoj pobjedi protiv Cracovije u derbiju 24. kola poljskog nogometnog prvenstva.

Antolić, koji je odigrao čitav susret za Legiju, u 20. je minuti utrčao na pet metara od suparničkog gola i snažnim udarcem nogom proslijedio udarac iz kuta u suparničku mrežu.

Za Antolića je to drugi pogodak u sezoni. Bivši Dinamovac koji je često bio pod udarom kritika dok je igrao u HNL-u jedna je od najbitnijih karika najbolje poljske momčadi ove sezone.

Na 2-0 povisio je Gvilia (44), a u nastavku je smanjio Hanca (51-11m). Još jedan bivši igrač Dinama Ivan Fiolić igrao je od 65. minute u sastavu gostiju.

Ovom pobjedom vodeća Legia je povećala prednost ispred druge Cracovije na šest bodova, Legia ima 48, a Cracovia 42 boda.