Newcastle i Leicester nisu mogli bez drame, produžeci i penali za četvrtfinale FA Kupa

Nogomet 28. velj 20248:03 0 komentara
Sport Klub

Leicester City i Newcastle United pridružili su se Manchester Cityju i Coventry Cityju u četvrtfinalu engleskog FA Kupa, svladavši svoje suparnike u produžetku, odnosno u raspucavanju s bijele točke.

Nogometaši Leicester Cityja plasirali su se u četvrtfinale kroz dodatnih 30 minuta na gostovanju kod Bournemoutha. Pogodak vrijedan plasmana među osam najboljih momčadi u ovom natjecanju postigao je igrač na posudbi iz lisabonskog Sportinga, 19-godišnji ganski napadač Issahaku Fatawu u 105. minuti.

Newcastle United je gostovao kod Blackburn Roversa, ali na Ewood Parku odluka o pobjedniku nije pala ni u 120 minuta igre. U osnovnih 90 minuta rezultat  je bio 1:1. Gosti su poveli u 71. minuti golom Anthonyja Gordona, a u 79. minuti je izjednačio Sammie Szmodics.

U dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka pa se pristupilo odluci u raspucavanju udarcima s 11 metara. Uloga junaka pripala je gostujućem vrataru Martinu Dubravki koji je zaustavio udarac Szmodicsa u prvoj seriji i Dominica Hyama u petoj. Četvorica igrača Newcastlea su bili precizni, što je bilo dovoljno za plasman u četvrtfinale.

FA Kup pratite ekskluzivno na Sport Klubu.