Nastavlja se kriza Arsenala, izgubio još jedan londonski derbi!

Nogomet 31. pro 202317:09 0 komentara
AP Photo/Alastair Grant via Guliver Images

Premierligaška akcija za 2023. godinu zaključena je dvama utakmicama u Londonu u sklopu 20. kola. Fulham je iznenadio Arsenal u gradskom derbiju 2:1, dok je Tottenham pobijedio Bournemouth 3:1.

Arsenal je poveo na Craven Cottageu već u 5. minuti, kad je Fulhamovu mrežu zatresao Bukayo Saka. Domaća momčad je do izjednačenja došla u 29. minuti, a strijelac je bio Meksikanac Raul Jimenez. Pogodak za konačnih 2-1 postigao je Jamajčanin Bobby De Cordova-Reid u 60. minuti.

Arsenalu je to drugi uzastopni poraz, nakon što je u prošlom kolu izgubio od West Hama, a treći u posljednjih pet kola, pa je momčad Mikela Artete s 40 bodova ostala na četvrtoj poziciji. Fulham je nakon tri uzastopna poraza došao do sedme prvenstvene pobjede i s 24 boda je skočio na 13. poziciju.

Tottenham je na svom stadionu s 3-1 svladao Bournemouth te se s 39 bodova potpuno približio društvu klubova koji drže pozicije za plasman u Ligu prvaka.

Senegalac Pape Matar Sarr je u 9. minuti načeo goste, da bi u završnih 20 minuta pobjedu Spursima donijeli korejski reprezentativac i kapetan momčadi Son Heung-Min (72) te Brazilac Richarlison (80). Poraz Bournemoutha ublažio je 20-godišnji Alex Scott u 84. minuti i tako postao najmlađi strijelac kluba u utakmicama engleske Premier lige.

U ponedjeljak (21 sat) će vodeći Liverpool (42 boda) ugostiti Newcastle United, a 20. kolo će biti zaključeno u utorak (20.30 sati), kad će na londonskom Olimpijskom stadionu West Ham biti domaćin Brightonu.