Napoli Erlićevom Sassuolu zabio čak šest komada na gostovanju

Nogomet 28. velj 202421:07 0 komentara
AP Photo/Gregorio Borgia via Guliver Image

U odgođenom susretu 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju deklasirao Sassuolo sa 6-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih šest susreta u svim natjecanjima.

Utakmica se trebala igrati u siječnju, no odgođena je zbog talijanskog Superkupa na kojem je sudjelovao Napoli. Večeras je na rasporedu još jedna odgođena utakmica iz 21. kola, dvoboj Intera i Atalante.

Sassuolo je poveo u 17. minuti golom Uroša Račića, no gosti su već do poluvremena zabili tri gola, a strijelci su bili Amir Rrahmani (29) i Victor Osimhen (31, 41).

U nastavku susreta Osimhen je u 47. minuti zabio i svoj treći gol, a potom se među strijelce još dva puta upisao i Kviča Kvaratškhelija (51, 75).

Koliko su gosti bili dominantni pokazuje i podatak od 71 posto posjeda lopte te čak 26 udaraca i 10 kornera.

Hrvatski nogometaš Martin Erlić nije nastupio za domaći sastav.

Napoli je ovom pobjedom napredovao na osmu poziciju sa 40 bodova, dok je Sassuolo u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 20 bodova.

Na vrhu je Inter sa 66 bodova i susretom manje, ispred Juventusa koji ima 57 i Milana sa 53 bodova.