Mladi Englezi postali prvaci Europe prvi put nakon 39 godina

Nogomet 8. srp 202320:31 0 komentara
Meuselx via Guliver

Nogometaši Engleske po treći put u povijesti postali su prvaci Europe u uzrastu do 21 godine pobijedivši Španjolsku s 1-0 u finalu odigranom u gruzijskom Batumiju.

Pogodak vrijedan trofeja postigao je Liverpoolov veznjak Curtis Jones u četvrtoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu. No, u junaka pobjede prometnuo se engleski vratar James Trafford koji je u devetoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice obranio kazneni udarac španjolskom kapetanu Abelu Ruizu, a potom i pokušaj Aimara Oroza koji je bio prvi na odbijenoj lopti.

Englezi su do naslova došli bez primljenog pogotka (11-0) na cijelom turniru koji je odigran u Rumunjskoj i Gruziji. To im je treći naslov u četiri odigrana finala, ali su prethodna dva osvojili prije četiri desetljeća (1982. i 1984.).

Španjolci su igrali u petom finalu na posljednjih sedam izdanja Eura U-21, a ukupno devetom u povijesti natjecanja i ostali su na pet naslova koliko ih ima i Italija. Engleska se po broju naslova izjednačila s Njemačkom.