Londonski derbi bez pobjednika, Chelsea “popio” novi šamar

Nogomet 24. ruj 202317:47 0 komentara
AP Photo/David Cliff via Guliver Images

U velikom derbiju sjevernog Londona Arsenal i Tottenham odigrali su 2:2, a u ostalim mečevima 6. kola Premier lige u ovom terminu pobjede su još zabilježili Liverpool, Brighton i Aston Villa...

Odličnu utakmicu odidgrali su Arsenal i Tottenham. Iako je domaćin dva puta vodio autogolom Romera (26.) i golom Sake (54.) iz kaznenog udarca, no Spursi su oba puta izjednačili preko dvostrukog strijelca Sona. Korejac je zabio u 42. i 55. minuti.

Remi na Emiratesu iskoristili su Liverpool i Brighton koji su se izdvojili kao prvi pratitelji Manchester Cityja. Oba su sastava slavila kod kuće 3:1, Liverpool protiv West Hama, a Brighton protiv Bournemoutha.

Za Redse su poentirali Salah (16.), Nunez (60.) i Jota (85.), za West Ham Bowen (42.), dok je Brighton okrenuo početni zaostatak (Solanke) i došao do pobjede autogolom Kerkeza (45.+2) i golovima Mitome (46., 77.).

Najveće razočaranje sezone i dalje je Chelsea. Ponovno je momčad Mauricija Pochettina stvorila brdo šansi, ali ni jednu nije pretvorila u gol. A onda je još i Gusto zaradio crveni karton i sve je to kaznio Ollie Watkins golom u 73. minuti za konačnih 1:0 Aston Ville na Stamford Bridgeu.