Ljuti Albanci su ga gađali bocama i pljuvali, a sada sudi Hajduku u Europi

Hrvatska 26. srp 202422:48 0 komentara
INPHO EvanxLoganx via Guliver

Hajduk I HB Torshavn 1. će kolovoza na Farskim otocima igrati uzvratnu utakmicu 2. kola kvalifikacija Konferencijske lige, a susret će suditi Tim Marshall iz Sjeverne Irske.

Asistenti će mu biti sunarodnjaci Georgios Argyropoulos i Brian Wilson, a iz Sjeverne Irske dolazi i četvrti sudac Shane Andrews. VAR-a nije bilo ni u prvom susretu te ga neće biti ni u uzvratu.

Marshall je na Islandu sudio prvu utakmicu 1. kola kvalifikacija Konferencijske lige između domaćeg Valura i albanske Vllaznije, a gostujući navijači smatrali su da je kriv za incident na kraju susreta.

Valur je do izjednačenja 2:2 došao u devetoj minuti sudačke nadoknade, iako je Marshall prvotno pokazao da će se odigrati samo šest dodatnih minuta pa naknadno dodao još tri. Nakon što je označio kraj došlo je do naguravanja igrača i publike te tučnjave sa zaštitarima.

Na udaru su se tada našli i suci koje su navijači gađali bocama i pljuvali, a prolazak je u uzvratu pobjedom 4:0 osigurao Valur.