Lewandowski u 97. minuti iz ponovljenog penala spasio Barcelonu

Nogomet 17. velj 202421:34 0 komentara
AP Photo/Lalo R. Villar via Guliver Images

Nogometaši Barcelone teškom su mukom pobijedili u 25. kolu španjolske La Lige, golom u sudačkoj nadoknadi svladali su Celtu u Vigu s 2-1.

Junak Barcelonine pobjede bio je Poljak Robert Lewandowski koji je postigao oba pogotka, kao i pobjednički jedanaesterac u 97. minuti. Tada je vratar Celte Guaita obranio prvo šut Poljaku, ali je udarac s bijele točke ponovljen zbog vratarevog izlaženja ispred golmanske linije. U ponovljenom pokušaju Lewandowski je zabio za pobjedu.

Prije toga je isti igrač u 45. minuti doveo goste u vodstvo, dok je odmah na startu nastavka izjednačio Iago Aspas. Barcelona se time vratila na treće mjesto ljestvice, dok je Celta i dalje vrlo blizu opasne zone ispadanja, na 17. poziciji.

U prvom subotnjem ogledu 25. kola nogometaši madridskog Atletica su na svom stadionu bili uvjerljivi protiv Las Palmasa, pobijedili su 5-0.

Premda je Atletico ovaj dvoboj odigrao bez ozlijeđenog prvog napadača Morate, a i Griezmann je bio na klupi tijekom cijelog ogleda, domaćin nije imao problema u igri prema naprijed. Gotovo sve su obavila dvojica igrača. Prva dva pogotka postigao je Marcos Llorente, u 15. i 20. minuti, dok je u drugom poluvremenu dvostruki strijelac bio Argentinac Correa, u 47. i 62. minuti. Sve je zaključeno golom Depayja za 5-0 u finišu dvoboja.

Atletico se ovom pobjedom potvrdio kao sjajan domaćin ove sezone u La Ligi, u trinaest utakmica pred svojim navijačima ima 12 pobjeda i samo jedan remi.

U nedjelju će igrati Rayo Vallecano – Real Madrid, Granada – Almeria, Mallorca – Real Sociedad i Betis – Alaves, dok će ovo kolo zaključiti Athletic Bilbao – Girona ogledom u ponedjeljak.