Juventus gubio 0:3 pa na kraju ipak uzeo bod, Moro sve gledao s klupe

Nogomet 20. svi 202422:55 0 komentara
Italy Photo Press World via Guliver

U susretu 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva Bologna i Juventus su odigrali 3:3 nakon što je Juve u samoj završnici nadoknadio tri gola zaostatka.

Nakon što je domaćin poveo sa 3:0 činilo se kako će Bologna do prve pobjeda protiv torinske Stare dame nakon 2011. godine kada je slavila u Torinu sa 2:0, te prve domaća protiv Juventusa nakon čak 26 godina.

Međutim, “ranjeni” Juve pod vodstvom trenera mlade momčadi Paola Montera, koji je privremeno preuzeo kormilo nakon što je Massimiliano Allegri dobio otkaz, se čudesno vratio, a u samoj završnici bio korak i do pobjede.

Bologna je povela u 2. minuti golom Riccarda Calafiorija, a već u 11. minuti je bilo 2:0 nakon što je zabio Santiago Castro. Kada je Calafiori u 53. minuti svojim drugim golom na utakmici doveo domaćine do prednost 3:0 činilo se kako će Bologna rutinski do slavlja. No, uslijedio je čudesan povratak gostiju koji su u razmaku od svega sedam minuta, od 76. do 84. minute, zabili tri gola.

Federico Chiesa je u 76. smanjio na 1:3, Arkadiusz Milik je zabio za 2:3 u 83. minuti, a samo minutu kasnije Kenan Yildiz izjednačio na 3:3. U samoj završnici gosti su imali još dvije prilike za potpuni preokret, ali je na koncu ostalo 3:3.

Nikola Moro ostao je na klupi Bologne.

Obje momčadi već su se kvalificirale za Ligu prvaka, a bio je to susret za treću poziciju. Odluka tko će biti iza Intera i Milana odgođena je do zadnjeg kola u koje Bologna i Juve ulaze bodovno poravnati.