Ivo Grbić ispisao je povijest u Premier ligi

Nogomet 31. sij 202411:00 0 komentara
xPaulxThompsonx PSI-18905-0025 via Guliver

U susretu 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Sheffield United za kojeg brani hrvatski vratar Ivo Grbić, je poražen na gostovanju kod Crystal Palacea 2:3, a Grbić je zamijenjen u 52. minuti zbog ozljede glave.

Hrvatski golman Ivo Grbić neće po dobrome pamtiti prve dane na Bramall Laneu. Grbić je prošlog petka preselio iz Atletico Madrida u Sheffield United i već u prvom nastupu je primio pet golova u domaćem porazu 2:5 od Brightona u FA kupu. U drugom susretu protiv Crystal Palacea je u prvih pola sata primio nova dva gola, a potom je u 52. minuti zamijenjen zbog ozljede glave.

VEZANA VIJEST

Grbić je dobio nezgodan udarac u glavu nakon sudara sa suparničkim napadačem Jeanom-Philippeom Matetom. Hrvatski golman je uvjeravao svoju klupu kako može nastaviti susret, no liječnička služba Sheffield Uniteda je inzistirala na zamjeni. Nisu se željeli kockati i priliku na vratima je dobio Wesley Foderingham.

No, ovaj je susret bio poseban i za hrvatski nogomet. Naime, Grbić je prvi hrvatski golman koji je nastupio u Premier ligi. Stipe Pletikosa igrao je u Tottenhamu u sezoni 2010./2011., ali je za Spurse nastupio samo u FA Kupu. Ivan Katalinić je branio u Southamptonu između 1980. i 1983., ali on se tada natjecao u engleskoj ligi koja je kasnije reformirana u modernu Premier ligu kakvu danas znamo.