"Istra dobro prošla, Dinamo je oštećen za penal"

Hrvatska 11. velj 201920:36 > 20:45
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Sudački ekspert Mario Strahonja u emisiji Stadion rekao je da je Dinamo oštećen u utakmici 20. kola prve HNL.

Clive Brunskill/Getty Images

Zagrebački Dinamo pobijedio je Istru 1961 sa minimalnih 1:0 u 20. kolu prve HNL i ostao na 14 bodova prednosti ispred Osijeka i Rijeke.

Utakmica je izazvala pažnju javnosti zbog načina na koji je aktualni prvak došao do pobjede. Naime, u 85. minuti lopta je udarila u ruku igrača Istre Grujevića i sudac Pajač je pokazao na bijelu točku.

Pogodak s najstrože kazne postigao je Bruno Petković. U analizi sudačkih odluka, Mario Strahonja je u emisiji Stadion rekao da Dinamo nije oštećen. Naprotiv, trebao je dobiti još jedan jedanaesterac kada je u prvom poluvremenu lopta također udarila u ruku igrača Istre.

Tako je otklonjena sumnja da je Dinamu poklonjen jedanaesterac nakon kojeg je došao do pobjede.