Hajduk remizirao s “hrvatskim” Šahtarom, utakmicu propustio važan veznjak

Hrvatska 6. srp 202420:23 0 komentara
Robert Matić / Hajduk.hr

U drugoj pripremnoj utakmici slovenskog dijela priprema Hajduk je remizirao sa Šahtarom iz Donjecka.

Šahtar kojeg vodi trener hrvatskih korijena Marino Pušić, pomoćnik mu je Mario Stanić, a sportski direktor Darijo Srna, sučelio se s Hajdukom u pripremnoj utakmici u Kranju. Završilo je 1:1.

Hajduk je poveo u 13. minuti golom Sahitija na asistenciju Livaje nakon pogreške Šahtarove obrane. Ukrajinci su uzvratili u 28. minuti golom Traorea glavom nakon što je ubacio Kriskiv, a vratar Lučić “zaplivao” u prazno.

U drugom poluvremenu, prošaranom obostranim zamjenama, Hajduk je najbolju šansu za gol imao u 69. minuti kada je mladi Durdov s desetak metara gađao malo pokraj gola.

Do kraja je opasniji bio Šahtar, ali Hajduk se uspio obraniti u dvije ozbiljne situacije.

Hajduk je startao u sastavu Lučić, Moufi, Uremović, Šarlija, Diallo, Capan, Sigur, Kalik, Pukštas, Sahiti i Livaja, a u nastavku su igrali još Kalinić, Prpić, Melnjak, Jurak, Durdov, Elez, Hrgović, Skoko, Šošić, Brajković i Antunović.

Trener Hajduka Gennaro Gattuso zbog lakših ozljeda na raspolaganju nije imao dvojicu igrača – Filipa Krovinovića i Ivana Ćubellića.

Do kraja slovenskog dijela priprema Hajduk ima dogovorene pripremne oglede s Ruhom iz Lavova te Fenerbahčeom.