Fiorentina i Udinese remizirali u Firenci, Brekalu čak 76 minuta

Nogomet 14. sij 202421:20 0 komentara
Matteo Papini via Guliver

Nogometaši Fiorentine i Udinesea u susretu su 20. kola talijanskog prvenstva odigrali 2-2 (0-1).

Gosti iz Udina dva su puta vodili, ali na kraju su ipak upisali već 12. remi u ovoj sezoni. Prvi pogodak na utakmici postigao je Lovrić (10) iz protunapada, na 1-1 poravnao je Beltran (56) lijepim trzajem glavom, novu prednost gostima osigurao je Thauvin (73) nakon odličnog prodora Lovrića, dok je konačni rezultat postavio Nzola (87-11m).

Josip Brekalo igrao je za Fiorentinu do 76. minute, dok je Antonio Tikvić debitirao u Serie A ulaskom u petoj minuti nadoknade za Udinese.

Četvrta Fiorentina sada ima 34 boda, pet manje od trećeg Milana, a jedan više od petog Laziija, dok je Udinese 16. sa 17 bodova, koliko ima i 17. Cagliari, dok bod manje ima 18. Verona koja se nalazi u zoni ispadanja.

Ranije u nedjelju su se nogometaši Cagliarija izdignuli iz zone ispadanja 2-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Bologne. Goste je u prednost doveo Orsolini (24), no Petagna (31) je ubrzo potom poravnao na 1-1 da bi nespretni Calafiori (69-ag) autogolom sredinom nastavka osigurao tri boda domaćima. Nikola Moro igrao je od 79. minute za Bolognu koja je upisala treći negativan rezultat zaredom te je sa 32 boda na šestom mjestu.

Na čelu je Inter sa 51 bodom, pet manje uz utakmicu manje ima drugi Juventus.