Nogometna reprezentacija Irana ostavila je poruku u svlačionici SoFi stadiona u Los Angelesu u kojoj je zahvalila na gostoprimstvu tijekom Svjetskog prvenstva, istaknuvši kako odlaze uzdignute glave nakon što su remijem 0:0 protiv Belgije zadržali izglede za plasman u nokaut-fazu natjecanja.
Los Angeles je bio domaćin obiju dosadašnjih utakmica Irana u skupini G, a momčad se između susreta vraćala u svoju bazu u Tijuani u Meksiku. Zbog restriktivnih mjera i ograničenja boravka u Sjedinjenim Američkim Državama, iranska reprezentacija tijekom turnira putuje na utakmice iz Meksika, dok je jednom dijelu stručnog stožera i službenih osoba zabranjen ulazak u SAD. Američki dužnosnici najavili su da će nastaviti s procjenom putnih aranžmana iranske momčadi, dok se pregovori o ublažavanju pojedinih mjera nastavljaju.
“Od drevne Perzije od prije nekoliko tisuća godina do civiliziranog Irana danas, duh Irana ostaje živ i nepokolebljiv”, stoji u ručno pisanoj poruci koju je objavio Iranski nogometni savez. “Hvala ti, Los Angeles, na gostoprimstvu. Stigli smo u Los Angeles s ponosom, natjecali se časno, a odlazimo dostojanstveno.”
U poruci se također upućuje zahvala iranskim navijačima koji su dali “srce, glas i dušu” za momčad tijekom dviju utakmica, a završava pozivom na mir, poštovanje i prijateljstvo među svim narodima.
Iranski izbornik Amir Ghalenoei u više je navrata kritizirao nametnuta ograničenja putovanja, naglasivši kako se njegova momčad suočila s izazovima s kakvima se nijedna druga reprezentacija na turniru nije morala nositi.
Iran, koji je u prvom kolu na SoFi stadionu odigrao 2:2 s Novim Zelandom, posljednju utakmicu u skupini igrat će protiv Egipta u Seattleu.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC






Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!