Zrinjski ispisao povijest, prvi klub iz BiH u grupnoj fazi

Europa 17. kol 202321:41 1 komentar
Branislav Racko via Guliver Image

Mostarski sastav je veći dio posla odradio u prvoj utakmici na „Stadionu pod Bijelim brijegom“, kada su slavili sa 6:2.

U uzvratu je Zrinjski je uspio ‘umrtviti’ igru, nije bilo mnogo šansi na obje strane. Najbolju je imao Breidablik, ali je u 43. minuti zbog zaleđa poništen pogodak Eyjlofssona.

Čini se da se tada ugasila i kakva-takva nada Islanđana da mogu do čuda i pobjede od četiri gola razlike, koja bi im donijela produžetke. Doduše, Islanđani su u vođdtvo došli u 56. minuti autogolom Jakovljevića.

Zrinjski će u play-offu za Ligu Europe igrati protiv austrijskog LASK-a, u slučaju eliminacije zagarantirana im je grupna faza Konferencijske lige, što prije njih nije uspio niti jedan klub iz Bosne i Hercegovine.

Imat će šansu i Breidablik za grupnu fazu najmlađeg europskog klupskog natjecanja, u play-offu će se boriti protiv makedonske Struge.