Stanišić igrao u visokoj pobjedi Leverkusena, Redsi slavili kod Ljubičića

Europa 21. ruj 202321:13 0 komentara
AP Photo/Matthias Schrader via Guliver Image

Nogometaši Liverpoola pobjedom su otvorili natjecanje u skupini E Europske lige, na gostovanju su svladali austrijski LASK u Linzu 3-1.

LASK je prijetio iznenađenjem jer je na poluvremenu vodio 1-0. Strijelac je bio Flecker u 14. minuti. No, u uvodnom dijelu nastavka Liverpool je izveo preokret. Prvo je Nunez u 56. minuti realizirao jedanaesterac za 1-1, dok je Luis Diaz u 63. doveo goste u vodstvo. Između dva pogotka odličnu je šansu za LASK imao mladi hrvatski reprezentativac Marin Ljubičić.

Sve je zaključeno pogotkom Salaha u samom finišu susreta, a Ljubičić je igrao do 68. minute.

U skupini F Panathinaikos je pred svojim navijačima svladao Villarreal 2-0. Po pogodak su Grci postigli u svakom poluvremenu. Ioannidis je bio strijelac u 38., a Slovenac Šporar u 78. minuti. Hrvatski nogometaš Tin Jedvaj nije ulazio u igru za domaćina.

U istoj skupini Rennes je kao domaćin s 3-0 bio bolji od Maccabi Haife. Golove su dali Blas u 1., Truffert u 31. i Yildrim u 55. minuti, a za goste je od 72. minute zaigrao Lorenco Šimić.

Bayer je uvjerljivo otvorio natjecanje u skupini H. U Leverkusenu je svladao švedski Hacken 4-0,  a cijelu utakmicu za Bayer je odradio hrvatski reprezentativac Josip Stanišić koji u Bayeru igra na posudbi iz Bayerna. U prvom poluvremenu su golove dali Wirtz i Adli, a u nastavku ogleda Boniface i Hofmann.