Emreli se teško ozlijedio u prvoj pripremnoj utakmici: Propada mu već dogovoren transfer?

Hrvatska 6. sij 202417:23 0 komentara
REUTERS/Antonio Bronic via Guliver Images

Nogometaši Dinama odigrali su prvu prijateljsku utakmicu tijekom zimskih priprema te su u Zagrebu s minimalnih 1-0 svladali Rogašku, trenutačno posljednju momčad slovenskog prvenstva. Ipak, čini se da je jedan igrač Plavih izvukao deblji kraj...

Emreli se danas ozlijedio na prijateljskoj utakmici protiv slovenske Rogaške koja se odigrala na Maksimirskom stadionu. Modri su slavili 1:0 golom Sandra Kulenovića u 33. minuti, ali su ostali bez Emrelija koji je morao izaći zbog ozljede aduktora. On se u 60. minuti utakmice samo srušio na travnjak bez kontakta, što nikada nije dobar znak.

Trener Dinama, Sergej Jakirović, nakon utakmice je izjavio da je Emreli ozlijedio aduktor, a možda je nastradala i bedrena tetiva. O težini ozljede više će se znati nakon magnetske rezonance, ali prve prognoze su da će Emreli biti izvan stroja više mjeseci, a u najgorem slučaju sezona za njega je gotova. Prijelazni rok u Rusiji traje do 22. veljače i čini se da je potencijalni transfer za Emrelija propao.

Inače, Rubin iz Kazanja trebao je biti nova destinacija za Dinamova ofenzivca, piše azerbejdžanski portal news24. Od prije je poznato da bi u Maksimiru rado prodali ili posudili azerbajdžanskog reprezentativca koji nije potpuno ispunio očekivanja otkad ga je Dinamo doveo iz poljske Legije prije gotovo dvije godine.

Emreli je u modrom dresu do sada upisao 45 nastupa uz sasvim solidan učinak od deset golova i pet asistencija. U prosjeku je igrao samo 40 minuta po utakmici, što znači da Emreli u Dinamu zabija ili asistira svakih 120 minuta, ali te brojke nisu uvjerile vodstvo Dinama da je Emreli dovoljno dobar na kojeg se mogu osloniti.

Prošle je zime poslan na posudbu u turski Konyaspor gdje je upisao 12 nastupa i dva pogotka u turskoj Superligi, ali turski klub nije otkupio Azerbejđanca pa se on prošlog ljeta vratio u Dinamo. Ove je sezone Emreli vrlo učinkovit te je u 22 nastupa zabio pet golova i podijelio jednak broj asistencija.