Dinamo saznao protivnika u LP: Čeka ih daleko putovanje

Hrvatska 19. srp 202320:15 0 komentara
Guliver Images PedroxFiuza via

Kazahstanska Astana pobijedila je 2:1 kod gruzijskog Dinamo Tbilisija i ukupnim rezultatom 3:2 izborila plasman u drugo pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka, u kojem će igrati protiv hrvatskog prvaka Dinama. Domaćin iz Tbilisija vodio je 1:0 na poluvremenu, no gosti su u dvije minute preokretom izborili dvomeč s Modrima.

Domaćin je poveo golom Ousmanea Camare u 22. minuti. Camara je utrčao s lijeve strane nakon dobrog dodavanja Oulada Omara i precizno pogodio suprotni kut Hrvata Ivana Čondrića. U drugom poluvremenu uslijedio je preokret kazahstanskog prvaka, i to u dvije minute.

U 50. minuti Abzal Bejsebekov izjednačio je na 1:1 majstorskom reakcijom kod protivničkog šesnaesterca, a preokret gostima donio je Dembo Darboe minutu kasnije. Darboe je primio dugu loptu iz svoje obrane i solo prodorom zakucao u mrežu domaćeg vratara Giorgija Lorije.

Prva utakmica igrat će se 25. ili 26. srpnja na Maksimiru, a uzvrat tjedan dana kasnije. Nije još određeno tko ide na koga u trećem pretkolu, tako da će se morati održati još jedan ždrijeb. Dinamo se već jednom susreo s Astanom u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Bilo je to 2018. pod Nenadom Bjelicom. Dinamo je tada u Kazahstanu slavio 2:0, a u Zagrebu potvrdio prolaz golom Marija Gavranovića.