Hrvatska 10. sij 202416:58 1 komentar
Ronald Gorsic CROPIX by Guliver

Nogometaši Dinama slavili su na drugom ispitu u okviru zimskih priprema za drugu polusezonu.

Momčad s Maksimira trenutno boravi u Rovinju gdje odrađuju zimske pripreme za nastavak sezone.

U sklopu pripremanja za novu sezonu, Modri su zakazali tri prijateljske utakmice, sve redom protiv slovenskih klubova, a danas je uslijedio drugi ispit protiv drugoligaša Triglava iz Kranja.

Zagrebačka momčad bila je izraziti favorit ulaskom u taj susret, a istu ulogu uspjeli su opravdati. Sergej Jakirović se odlučio započeti utakmicu s udarnom postavom, ondosno većinom stožernih igrača poput Petkovića, Baturine, Mišića i ostalih u prvih 11.

Međutim, vratar Triglava, Tim Kruljac bio je posebno inspiriran u prvom dijelu, stoga je Dinamo na predah otišao sa samo jednim golom prednosti.
Kruljac je, između ostalog, obranio penal Bruni Petkoviću u 28. minuti, no napadač Dinama se iskupio samo minutu kasnije kada je zabio za 1:0.

Jakirović je na poluvremenu obavio čak 10 zamjena, a priliku su dobili igrači poput Kulenovića i Brodića, dok je bivši igrač Rijeke i Lokomotive navedenu šansu posebno dobro iskoristio.

U razmaku od tri minute, odnosno između 53. i 56. zabio je čak dva gola te doveo Dinamo na ugodnih 3:0.

Potom je uslijedio ‘blitzkrieg’ Modrih koji u četiri minute zabijaju tri gola.

Prvo je u 64. Sučić zabio na asistenciju Kulenovića, Halilović je svega minutu kasnije povećao na 5:0, a Kulenović je u 68. kompletirao svoj hat-trick raliziranim penalom.

Konačnih 7:0 postavio je Takuro Kaneko u 78. minuti.

Dinamo je tako došao do druge pobjede u zimskim pripremama, a generalna proba za nastavak sezone, očekuje ih 13. siječnja kada će igrati protiv momčadi Celja.