Bundesliga 6. svi 202317:45 0 komentara

U utakmicama 31. kola njemačke lige u pobjedama Hoffenheima i Augsburga golove su zabijali hrvatski internacionalci Andrej Kramarić i Dion Drena Beljo.

Beljo je postigao jedini gol u utakmici Augsburga i Union Berlina (1-0), a mladi hrvatski napadač u 53. minuti volejem poslao ubačaj Rubena Vargasa u mrežu.
Belji je to treći pogodak u 15. nastupu u Bundesligi ove sezone. Odigrao je 85 minuta za domaće, dok je cijelu utakmicu za Union odigrao Josip Juranović.

Kramarić je bio strijelac u pobjedi Hoffenheima kod kuće protiv Eintrachta (3-1), a hrvatskome napadaču to je deseti gol sezone. Kramarić je zabio za 2-0 iz penala u 41. minuti, dok su Baumgartner (8) i Bebou (45+3) zaslužni za pobjedu koja domaćima daje nade u ostanak. Za Eintracht je gol dao Mario Gotze (54). Kramarić je igrao 78 minuta, dok su u klubu iz Frankfurta izvan stroja dva Hrvata – Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić.

Nogometaši Leipziga pobijedili su Freiburg 1-0, a odlučujući pogodak postigao je Slovenac Kevin Kampl u 73. minuti.Leipzig je prije tri dana u polufinalu Kupa također slavio protiv Freiburga (5-1). Leipzig je treći na tablcii sa 57 bodova, a Freiburg je peti sa bodom manje.

Borussia Mönchengladbach također je upisala pobjedu na domaćem terenu svladavši Bochum 2-0. Strijelci za Borussiju bili su Jonas Hofmann u 35. i Lars Stindl u prvoj minuti sudačke nadoknade. Borussia je na 10. mjestu sa 39 bodova, a Bochum je na pretposljednjem, 17. mjestu sa 28 bodova.

U derbiju začelja Hertha je na svom terenu bila bolja od Stuttgarta 2-1. Borna Sosa je odigrao svih 90 minuta za Stuttgart, a Filip Uremović za Herthu, koja je i dalje zadnja s 25 bodova, tri manje od Stuttgarta.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.