Stuttgart srušio sve snove Borussiji o osvajanju kupa, trećeligaš izbacio Eintracht

Bundesliga 7. pro 20238:13 0 komentara
AP Photo/Michael Probst via Guliver

U derbi utakmici osmine finala njemačkog DFB Pokala nogometaši Stuttgarta su pred svojim navijačima svladali dortmundsku Borussiju s 2-0.

Novu odličnu utakmicu ove sezone odradio je Stuttgart koji je, nakon brojnih prilika, poveo u 54. minuti. Lijepa akcija domaćina okončana je golom Guirassyja. Nakon toga su uslijedile brojne šanse na obje strane. Postigla je Borussia (D) pogodak za 1;1, ali je poništen zbog zaleđa, dok je dvoboj odlučen u 77. minuti. Tada je za 2:0 zabio Katompa Mvumpa.

Prije nešto manje od mjesec dana na istom su stadionu ove dvije momčadi odigrale prvenstvenu utakmicu, a i tada je bolji bio Stuttgart. Slavio je s 2:1.

Lošu sezonu prvoligaša u DFB Pokalu upotpunio je Eintracht kod trećeligaša Saarbrueckena gdje je poražen s 0:2. Golove su za domaćina zabili Bruenker u 64. i Kerber u 78. minuti. Saarbruecken je u drugom kolu ovosezonskog DFB Pokala napravio još veću senzaciju kada je s 2:1 svladao Bayern.

Za goste iz Frankfurta od 86. minute je zaigrao hrvatski nogometaš Hrvoje Smolčić, dok Kristijan Jakić nije bio u konkurenciji za ovaj ogled.