Šimić najbolji, a tu je i branič za kojeg možda niste čuli

Bundesliga 23. sij 20239:28 > 9:30 0 komentara
Guliver Image

U suradnji sa SofaScoreom Sport Klub vam donosi tko su najbolji hrvatski igrači ovog vikenda u inozemstvu.

Najbolje ocijenjen je Roko Šimić koji je debitirao za Zurich protiv Luzerna. Ušao je u 77. minuti pa zabio dva gola za podjelu bodova. Prvo je zabio u 89., pa se četiri minute nakon ponovno upisao u strijelce.

Drugi najbolje ocijenjeni Hrvat (8.4) je Ivan Rakitić koji je svojoj Sevilli donio pobjedu i tri boda u 18. kolu Primere golom s bijele točke u 89. minuti. Dvoboj je završio s minimalnih 1:0. Rakitić je proglašen i igračem utakmice.

Domagoj Antolić dobio je ocjenu osam, on je zabio u 12. minuti sudačke nadoknade za 3:1 pobjedu njegova Damaca nad Al-Fatehom u 14. kolu saudijskog prvenstva.

Kristijan Jakić je odigrao cijeli susret njegovog Eintracht Frankfurta u pobjedi protiv Schalkea 3:0 i zaslužio je prema SofaScoreu ocjenu 7.6.

Peti na listi najbolje ocijenjenih Hrvata u inozemstvu je najmanje poznat javnosti. Riječ je o braniču Mateju Maglici koji igra za St. Gallen 1879.  Rođen je u Slavonskom Brodu, a u mlađim uzrastima igrao je u Marsoniji pa karijeru nastavio u Njemačkoj.  Igrao je za TSG Backnang, Göppinger SV i drugu momčad Stuttgarta, a prošle godine otišao je na posudbu u St. Gallen, koji ga je kasnije i otkupio.