Kovaču i četvrtoligaši stvaraju probleme

Bundesliga 30. lis 201822:46 > 22:56
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Bayerna s uspjehom su u Osnabrucku apsolvirali stanoviti Rodinghausen u šesnaestini finala njemačkog Kupa. Igrala je gotovo najjača postava.

Bayern je u utakmicu protiv Rodinghausena jurnuo s Neuerom na vratima, Rafinha i Alaba bili su na bekovima, Thiago i Goretzka u sredini, a naprijed – Muller, Ribery i Wagner. Kad su izašli početni sastavi pretpostavljalo se da će biti natrpavanja sirotih četvrtoligaša, a ono – jedva prolaz velikog Bayerna. Još su Gnabry i Kimmich ulazili s klupe na kojoj je, za nedaj Bože sjedio i Lewandowski.

Wagner je zabio u 8. minuti, a Muller samo pet minuta kasnije povećava prednost Bavaraca iz kaznenog udarca. To je valjda bio dovoljan znak za opuštanje, pa je tako u 23. minuti Renato Sanches propustio zabiti iz druge gostujuće najstrože kazne. Da stvari dodatno pođu po lošem pobrinuo se domaći igrač Meyer koji je u 49. minuti postavio na konačnih 3:2.

Nije se Bayern morao tresti za izjednačenje domaćih koje bi utakmicu odvelo u produžetak, ali je simptomatično to da se ni protiv momčadi poput Rodinghausena koja je poznata samo okorjelim kladioničarima ne može “nabildati” samopouzdanje kakvom opuštajućom “petardom” u mreži kud i kamo slabijeg suparnika.