Budimir svladao Barcelonu pa ostao skroman: ‘Sjajna igra cijele momčadi’

Nogomet 29. ruj 20249:42 0 komentara
xRicardoxLarreinax via Guliver

U susretu osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Osasuna je kao domaćin svladala Barcelonu sa 4-2 (2-0) uz dva gola hrvatskog napadača Ante Budimira.

Domaćin je poveo u 18. minuti golom hrvatskog reprezentativca Ante Budimira kojem je to drugi gol sezone. Već u 28. minuti bilo je 2-0, a pogodio je Bryan Zaragoza. Pau Victor je u 53. smanjio na 2-1 samo da bi Budimir iz kaznenog udarca u 72. minuti vratio prednost na dva gola, a Bretones je u 85. minuti povisio na 4-1.

Budimir je igrao do 77. minute za Osasunu koja je sada šesta sa 14 bodova, sedam manje od vodeće Barcelone, a nakon susreta se osvrnuo na pobjedu svoje momčadi.

Sjajna utakmica cijele momčadi. Odigrali smo odlično s loptom u nogama, bili smo vertikalni i konkretni. Iskoristili smo svaku priliku da nanesemo štetu lideru La Lige i momčadi koja je primila najmanje golova u prvenstvu”, rekao je hrvatski reprezentativac i dodao:

Uživali smo u golovima i pobjedi. Lakše je na El Sadaru, na ovom stadionu s ovakvim navijačima. Uživamo igrati u ovoj atmosferi, navijači nam olakšavaju put do pobjede.”