Budimir bolji od Griezmanna i Lewandowskog: ‘Ne smijemo sada stati’

Nogomet 17. velj 202420:22 0 komentara
Inigo Alzugaray Cordon Press Liga via Guliver Images

Hrvatski nogometaš Ante Budimir, nakon što je u subotu zabio oba gola u pobjedi Osasune nad Cadizom od 2-0, rekao je da je njegova momčad svakome neugodan suparnik.

“Utakmicu smo odigrali jako dobro i u obrani i u napadu. Pobijedili smo u dvije utakmice zaredom i tu ne smijemo stati”, izjavio je 32-godišnji Budimir za televiziju Movistar nakon što je proglašen igračem susreta (MVP).

Golgeter visok 190 centimetara prvo je zabio glavom u 63. minuti, a onda i nogom iz kontranapada u 91. minuti. Budimir je sada na 13 ligaških golova i drži četvrto mjesto u poretku strijelaca. Iza sebe je ostavio primjerice Roberta Lewandowskog s 12 golova i Antoinea Griezmanna s 11. Na vrhu je Jude Bellingham sa 16.

“Tim drugim pogotkom smo dobro zaključili utakmicu”, napomenuo je.

“Učinili smo ono što smo trebali”, dodao je.

Budimir je i u prošlom kolu španjolskog prvenstva donio svojoj momčadi pobjedu kada je bio precizan protiv favoriziranog Real Sociedada u slavlju od 1-0.

“Ekipa smo sposobna biti neugodna za svakog suparnika, posebno kada smo koncentrirani”, rekao je napadač s brojem 17 na leđima. Ove sezone je u 30 utakmica za Osasunu zabio 14 golova. Osasuna se nalazi na 11. mjestu među 20 momčadi Primere. Cadiz je 18. te se nalazi u zoni ispadanja.

“Budimirov gol je promijenio tijek utakmice. On se nalazi u sjajnoj formi i to trebamo iskoristiti”, rekao je Osasunin trener Jagoba Arrasate nakon utakmice.

“Vidjet ćemo hoće li ovako nastaviti. Usrećilo bi me bude li tako”, dodao je.

Osasuna je ovom pobjedom praktički osigurala prvoligaški status što joj je bio glavni cilj.

“Jako smo blizu tome, ali ambicija nam je nastaviti pobjeđivati”, zaključio je Arrasate.