Bivšeg vratara Dinama gađali bakljom u derbiju Premijer lige

BIH 25. velj 20239:47 > 9:49 0 komentara
Gulliver

Trećeplasirani Borac golom bivšeg hajdukovca Jakova Blagaića u 94. minuti slavio je protiv drugoplasiranog Širokog (1:0), a kako su se gosti proveli u Banjoj Luci pokazali su činom da neće davati izjave nakon utakmice kako je uobičajeno.

Jakov Blagaić zabio je u debiju za Borac iz Banja Luke. U derbiju 20. kola BIH Premijer lige Borac je na domaćem terenu s 1:0 svladao Široki Brijeg.

Blagaić je u igru ušao u 66. minuti, a za pobjedu je zabio u 94. minuti. Pogodak nije proslavio jer je protekle sezone igrao u Širokom Brijegu.

Navijači domaćina, “Lešinari” “proslavili” su godišnjicu rata u Ukrajini natpisom “Slava Rusiji”. I nije na tome stalo jer su gostujućeg vratara Renata Josipovića (bio u omladinskoj školi Dinama) u finišu utakmice sa svoje tribine gađali bakljom i “za dlaku” ga promašili. Što je najgore, golman Širokog dobio je žuti karton zbog prigovora nakon tog incidenta.

Borac se ovom pobjedom izjednačio sa Širokim na drugom mjestu s 36 bodova. Vodeći je Zrinjski s 39, uz utakmicu manje.