Bišćan: Posebno je slaviti titulu na terenu najvećeg rivala

Hrvatska 26. tra 202319:52 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Couldridge via Guliver Images

Momčad Igora Bišćana došla je do pobjede 2:0 nad Varaždinom u 31. kolu SuperSport HNL-a i sada su na korak do naslova prvaka.

Susret je komentirao trener Dinama Igor Bišćan:

Dosta zahtjevna utakmica iako se možda rezultatski ne čini tako. Nismo bili preuvjerljivi. Kontrolirali smo, imali smo neki plan i u pravo vrijeme smo zabili gol da nam se ne uvuče neka nervoza. Nismo njima previše prepustili iako su u periodima igre imali kontrolu.

Svjesni smo da prvi put imamo šansu osigurati naslov na Poljudu. To će biti posebna utakmica, prilika da proslavimo titulu na terenu najvećeg rivala je posebna, ali se ne moramo time opterećivati. Najvažnije je da tamo odigramo dobru utakmicu”, rekao je Bišćan i nastavio:

Sporo smo ušli u utakmicu, nismo mogli dići tempo igre, ali onda smo u drugom poluvremenu bili puno bolji. Bilo je još šansi, mogli smo još zabiti. Ne znam koliko energije imaju igrači. Derbi je posebna utakmica, vjerujem da će to igračima biti dovoljan poticaj da izvuku iz sebe maksimum”.

Za kraj je pohvalio igru 19-godišnjeg Topića:

Jako sam zadovoljan s njim, a to pokazuje i njegova minutaža. On je prirodni nogometaš, jako dobro razumije i osjeća igru i u svakom njegovom potezu vidi se neka zrelost. On svoju minutažu opravdava i igrama si kupuje još veću za budućnost”.