Astana je postala Dinamova ‘mušterija’, Modri su primili samo jedan gol

Konferencijska liga 30. stu 202319:21 0 komentara
Goran Mehkek CROPIX via Guliver

Dinamo je upisao četvrtu ovosezonsku pobjedu protiv kazahstanske momčadi

Nogometaši Dinama pobijedili su na gostovanju u Astani istoimenu kazahstansku momčad s 2-0 (0-0) u utakmici 5. kola skupine C Konferencijske lige te tako ostali u igri za drugo mjesto koje donosi plasman u nokaut fazu ovog natjecanja.

Igrom slučaja, bila je ovo već četvrta utakmica Dinama i Astane u ovoj sezoni, obzirom kako su se ranije susreli u drugom pretkolu Lige prvaka.

Modri su u oba susreta uvjerljivo slavili. U prvoj utakmici na Maksimiru bilo je visokih 4:0, a briljirao je Luka Ivanušec koji je postigao hat trick nakon što je Dario Špikić načeo mrežu Astane u 35. minuti.

Kazahstanci se nisu puno bolje proveli ni u uzvratu kada je Dinamo rutinski slavio s 0:2. Aleksandr Maročkin je autogolom doveo Dinamo autogolom u vodstvo, dok je pitanje pobjednika riješio Antonio Marin u posljednjim minutama utakmice golom za konačni rezultat.

U prvom kolu Konferencijske lige, Dinamo je nastavio u dobrom ritmu te su na Maksimiru upisali pobjedu s visokih 5:1, a briljirao je Bruno Petković koji je s bijele točke zabio dva gola, a u strijelce su se još upisali Bulat, Marin i Tibor Halilović dok je Kamo Hovhannisyan bio strijelac jedinog pogotka za Astanu.

Zanimljivo, Dinamovi uspjesi protiv Astane sežu i izvan okvira aktualne sezone. Kazahstanska momčad je bila protivnik Dinama u trećem pretkolu Lige prvaka 2018. godine, a Modri su slavili s ukupnih 3:0 nakon dvije odigrane utakmice.

Kada se podvuče crta, Dinamo ima maksimalnih šest pobjeda protiv Astane, od toga četiri ove sezone, a kombinirana gol razlika iznosi nevjerojatnih 19:1 u korist zagrebačkog kluba.