Zadar u hrvatskom derbiju ABA lige svladao Split

Hrvatska 1. ožu 202420:50 0 komentara
KK Zadar

U susretu 21. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je kao domaćin svladao Split sa 77-61 (25-19, 19-12, 19-9, 14-21)

Lovro Mazalin sa 21 i Marko Ramljak sa 16 koševa predvodili su Zadar, dok su Boris Tišma sa 12 i Mate Kalažić sa 11 poena bili najefikasniji kod Splita.

Zadrani su dominirali od samog starta utakmice, na krilima svog kapetana Marka Ramljaka otvorili su dvoboj sa 21-10 i time najavili u kom smjeru će se kretati susret trenutačno dva najjača hrvatska sastava.

Splićani su uspjeli uhvatiti rezultatski priključak sredinom drugog dijela kada je bilo samo 34-31 za domaće, ali potom su gosti neobjašnjivo stali u napadu. Zadar je serijom 23-1 u drugoj polovici druge i prvoj polovici treće četvrtine stigao do nedostižne prednosti 57-32 te je ostatak utakmice bila puka formalnost.

U posljednjoj četvrtini u redovima Splita “probudio” se Boris Tišma koji je s nekoliko trica ublažio poraz voje momčadi.

Zadar je ovom pobjedom stigao na omjer 12-9, dok je Split pao na 9-1