Warriorsi slomili Boston za izjednačenje serije

Košarka 6. lip 20228:18 > 8:37 0 komentara
Kyle Terada-USA TODAY Sports via Guliver Images

Košarkaši Golden State Warriorsa svladali su u svojoj dvorani Boston Celtic 107-88 u drugoj utakmici velikog finala NBA lige i izjednačili na 1:1 u seriji na četiri pobjede.

Warriorse je predvodio Stephen Curry s 29 poena, šest asista, četiri skoka i tri ukradene lopte. Jordan Poole postigao je 17 poena, a Kevon Looney je dodao 12 koševa, uz sedam skokova. Andrew Wiggins je u pobjedi sudjelovao s 11 koševa i šest skokova, a Clay Thompson je utakmicu završio s 11 poena.

Golden State je utakmicu riješio dobrom igrom u trećoj dionici koju je dobio s 35-14, a u tom periodu, nakon kojeg su Warriorsi otišli na 23 koša prednosti, Curry je postigao 14 poena. Na kraju prvog poluvremena Golden State je napravio seriju 43-14 do početka četvrte četvrtine.

“Steph je bio fenomenalan u trećoj četvrtini. Pritom ne mislim na broj ubačaja, već i na učinak u obrani, kao i na cijelu momčad”, kazao je trener Warriorsa Steve Kerr.

U momčadi Bostona najučinkovitiji je bio Jason Tatum s 28 poena, od čega je 21 postigao u prvom poluvremenu. Jalen Brown dodao je 17, uz šest skokova i tri asistencije, a Derrick White 12 koševa i četiri skoka.

“Nas je koštalo 19 izgubljenih lopti iz čega smo primili 33 koša. Te izgubljene lopte nas baš prate u doigravanju, čim ih je puno kao večeras, mi gubimo”, kazao je trener Celticsa Ime Udoka.

Sljedeća treća utakmica igra se u noći između srijede i četvrtka u Bostonu. Golden State je dobio barem jednu gostujuću utakmicu u rekordnih 26 uzastopnih nastupa u doigravanju.