Velika pobjeda Cibone kod Igokee u Laktašima

ABA League 16. pro 202319:53 0 komentara
KK Cibona/Ivana Dergez

Košarkaši Cibone ostvarili su vrijednu pobjedu u 12. kolu regionalne ABA lige svladavši na gostovanju u Laktašima domaću Igokeu s 91-87 (21-20, 20-26, 23-20, 27-21).

Jakov Mustapić je bio jedan od ključni igrača i s 22 koša najbolji strijelac zagrebačke momčadi, čemu je dodao i pet ukradenih lopti. Aleksandar Aranitović je ubacio 21 poen, a Domagoj Vuković je završio dvoboj s 15 koševa. Dragan Milosavljević je s 22 poena bio najbolji u domaćoj momčadi.

Cibona je s učinkom 5-7 skočila na osmo mjesto. Igokea ima 9-3, isto kao trećeplasirana Cedevita Olimpija, a u vodstvu je Crvena zvezda s 10-1. Zadar drži šesto mjesto sa 6-6, a Split je na 12. poziciji s 3-8 i u ponedjeljak (18 sati) će u zadnjoj utakmici ovog kola ugostiti beogradsku Megu.

Dvoboj Cibone i Igokee protekao je u brojnim promjenama vodstva, a cijela priča utakmice može se ispričati raspletom zadnje četvrtine u koju je domaća momčad ušla s dva koša prednosti (66-64). U 32. minuti rezultat je bio 68-68, a onda je za 76 sekundi napravila seriju 9-0 i došla do najveće prednosti na utakmici (77-68).

U tom je razdoblju isključen novi trener Cibone Dino Repeša zbog druge tehničke pogreške pa je vođenje momčadi preuzeo njegov pomoćnik Bariša Krasić.