Sedmi poraz Maccabija u nizu, blijeda predstava Žižića

Euroleague 23. pro 202120:59 0 komentara
Passion2Press.de/MarkusFischer

Kriza košarkaša Maccabija iz Tel Aviva je produbljena te je u 17. kolu Eurolige izraelska momčad upisala već sedmi poraz u nizu.

Na domaćem parketu u Sankt Peterburgu Zenit je pobijedio Maccabi 73-71 iako su se gosti skoro izvukli iz izgubljene situacije te su imali priliku pobijediti u neizvjesnoj završnici.

Već nakon prve četvrtine Maccabi je upao u velike probleme jer se suočio s minusom od 15 poena (10-25). U nastavku utakmice Maccabi je bio ravnopravan, ali i sve bolji kako se približavao kraj utakmice.

Minutu i deset sekundi prije kraja Wilbekin je pogodio tricu za dolazak na -1 (67-68), a isti igrač je potom ukrao loptu i asistirao Williamsu koji je zakucao za veliki preokret (71-70 za Maccabi, samo 17 sekundi prije kraja).

No, potom Baron za Zenit postiže tricu, a na drugoj strani Wilbekin promašuje šut za produžetak, sa zvukom sirene.

Prvi strijelac Zenita bio je Alex Poythress s 14 poena, dok je kod Maccabija odličan bio Jalen Reynolds (24 poena i 11 skokova). Hrvatski centar Ante Žižić za goste je odigrao 15 minuta te je postigao 5 poena (sve s linije slobodnih bacanja, 5-6). Imao je i tri skoka te tri izgubljene lopte.

S omjerom 11-6 Zenit je na četvrtom mjestu ljestvice, dok je Maccabi u donjem domu s negativnim omjerom 7-10.

U četvrtak su na programu preostale utakmice 17. kola: Bayern – Baskonia, Panathinaikos – Olympiakos, Real Madrid – CSKA i Asvel – Fenerbahče.