Sabonis preskočio Jokića za slavlje Kingsa, Boston upisao 40. pobjedu

Košarka 10. velj 20249:55 0 komentara
AP Photo/Jed Jacobsohn via Guliver

Sacramanto Kings su sinoć kod kuće pobijedili aktualne NBA prvake Denver Nuggetse sa 135-106, dok su Boston Celtics, vodeća momčad lige, upisali 40. pobjedu ove sezone svladavši sa 133-129 Washington Wizardse.

Domantas Sabonis je imao 17 poena, 17 skokova i 10 asistencija za svoj 16. triple-double učinak sezone, Malik Monk je ubacio 23 poena s klupe za pobjedu Sacramenta koji se popeo na šesto mjesto u Zapadnoj konferenciji.

Sabonis ima najviše triple-double učinaka ove sezone, prestigao je zvijezdu Nuggetsa Nikolu Jokića koji je sinoć utakmicu završio s 23 koša, osam skokova i sedam asistencija.

Aaron Gordon je dodao 14 poena za Nuggetse, čiji je niz od tri pobjede prekinut.

Denver je na četvrtom mjestu Zapadne konferencije gdje prvo mjesto drže Minnesota Timberwolves (36-16) ispred Oklahome City Thundera (35-16) i Los Angeles Clippersa (34-16).

Boston Celtics su kod kuće sa 133-129 svladali Washington Wizardse, a Jayson Tatum ubacio je rekordnih 35 poena, dok je Kristaps Porzingis završio s 34 koša.

Boston je zaostajao sedam na poluvremenu, ali je preuzeo kontrolu nadigravši Washington 36-16 u trećoj četvrtini kada je Porzingis ubacio 14 koševa, a Tatum 13. Tatum je također upisao 10 skokova i osam asistencija u pobjedi, dok je Porzingis imao 14-za-14 s linije slobodnih bacanja i 11 skokova.

Deni Avdija i Corey Kispert zabili su svaki po 24 koša za Wizardse, koji su izgubili pet puta zaredom i 13. su u Istočnoj konferenciji.

Boston s omjerom pobjeda i poraza 40-12 drži prvo mjesto na Istoku, a drugi su Cleveland Cavaliers (34-16), dok su treći Milwaukee Bucks (34-19) koji su sinoć Milwaukee Bucks su s visokih 120-84 pobijedili Charlotte Hornetse.