Solidna Šarićeva partija u petom uzastopnom porazu Warriorsa

Košarka 17. stu 20238:43 0 komentara
AP Photo/Jeff Chiu via Guliver

Golden State Warrioris Darija Šarića su sinoć upisali peti uzastopni poraz, u San Franciscu su od njih sa 128-104 bili bolji Oklahoma City Thunder.

Hrvatski reprezentativac je odigrao solidno u porazu svoje momčadi koja je bila bez nekoliko najboljih igrača. Na terenu je proveo 24:04 minute i uz šut iz igre 4/10 (trice 2/3) ubacio je 12 koševa i upisao tri skoka, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Warriorse, koji su bili bez ozlijeđenog Stephena Curryja i suspendiranog Draymonda Greena, predvodio je Jonathan Kuminga sa 21 košem, dok je Chris Paul dodao 15.

Shai Gilgeous-Alexander bio je najbolji u redovima Oklahome, utakmicu je završio sa 24 koša, a Isaiah Joe, koji je pogodio sedam trica zaredom, sa 23.

Thunder je vodio sa čak 19 koševa razlike, ali su im se Warriorsi približili na samo jedan (84-83) u 10. minuti treće četvrtine. Tada su Joe i Gilgeous-Alexander jedan za drugim pogodili trice i Thunder se odvojio.

U drugoj utakmici koja je sinoć odigrana u NBA Miami Heat je kod kuće sa 122-115 svladao Brooklyn Netse.

Jimmy Butler zabio je rekordnih 36 poena i dodao pet skokova, tri asistencije i tri blokade za sedmu pobjedu zaredom Miamija.

Mikal Bridges i bivša zvijezda Lonnie Walker IV vodili su Brooklyn sa po 23 poena.

Duncan Robinson je dodao 26 poena, a Bam Adebayo 20 uz sedam skokova i četiri asistencije.