Double-double Zupca za Clipperse, Bogdanović odličan u 24. porazu u nizu za Pistonse

Košarka 19. pro 20238:31 0 komentara
Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports via Guliver Image

LA Clippersi su sinoć u Indianapolisu s visokih 151-127 nadigrali Indiana Pacerse, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je ostvario odličan učinak, dok su Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića upisali 24. poraz zaredom.

Clippersima je ovo bila osma pobjeda zaredom a predvodio ih je   James Harden s 35 poena i devet asistencija. Kawhi Leonard je ubacio 28 koševa, Paul George 27, a Ivica Zubac je u 26 minuta igranja upisao osmi double-double učinak ove sezone sa 18 koševa (šut iz igre 7/10) i 16 skokova čemu je još pridodao tri asistencije i tri blokade.

Clippersi su imali šut iz igre 57,1 posto i pogodili su polovicu od svojih 38 pokušaja za tricu.

Bennedict Mathurin postigao je rekord karijere od 34 poena s klupe i predvodio Pacerse kojima je ovo četvrti poraz zaredom.

Atlanta Hawksi su nanijeli Detroit Pistonsima 24. uzastopni poraz, svladavši ih na svom terenu sa 130-124.

Trae Young je bio najbolji pojedinac gostujuće momčadi sa 31 poenom i 15 asistencija, što mu je 16. double-double u sezoni.

Detroitu nisu pomogla ni 43 koša Cadea Cunnighama, a Bojan Bogdanović je na terenu proveo 38:60 minuta i uz šut iz igre 9/17 (trice 5/9) upisao 25 koševa, dvije asistencije i dva skoka.

Ovim porazom Detroit je na dvije utakmice od NBA rekorda za najduži niz poraza u jednoj sezoni. Taj rekord zajedno drže Cleveland Cavaliersi (2010./11.) i Philadelphia 76ersi (2013./14.) Sixersi su imali niz od 28 poraza koji se iz sezone 2014./15. prenio u sezonu 2015./16. Cavsi su također izgubili 24 uzastopne utakmice u sezonama 1981./82. i 1982./83.

Utah Jazz Luke Šamanića su u Salt Lake Cityju sa 125-108 svladali Brooklyn Netse.

Talen Horton-Tucker i Collin Sexton ubacili su svaki po 27 poena i šest asistencija, a Lauri Markkanen dodao je 20 koševa i 10 skokova za Jazz, kojima je ovo treća pobjeda u zadnje četiri utakmice. Šamanić je odigrao dvije minute i zabio je pet koševa (šut iz igre 2/2, trice 1/1) uz jedan skok.

Cam Thomas iz Brooklyna bio je najbolji strijelac utakmice i poražene momčadi sa 32 koša.