Bogdanović odigrao jednu od najboljih utakmica sezone, ali… Pistonsi su opet izgubili

Košarka 10. sij 20249:12 0 komentara
AP Photo/David Zalubowski via Guliver

Košarkaši Detroit Pistonsa u svom su 37. ovosezonskom nastupu u NBA ligi upisali 34. poraz izgubivši na svom terenu od Sacramento Kingsa 110:131 usprkos odličnom nastupu Bojana Bogdanovića koji je ubacio 26 koševa.

Bogdanović je za 32:35 minuta provedenih u igri do tog učinka stigao odličnim šutom od 6-7 za dva, 4-7 za tricu te 2-3 s linije slobodnih bacanja, a usto je sakupio i pet skokova, dvije asistencije te tri osvojene lopte. Bogdanoviću je to bio treći najbolji učinak sezone, nakon što je Utah Jazzu zabio 36, a Philadelphiji 33 poena.

Pistonsi su odlično otvorili dvoboj, pred kraj prve četvrtine imali 20 poena prednosti (47-27), ali su pred kraj prvog dijela upali u “crnu rupu”, Kingsi su taj dio utakmice zaključili svojom serijom 26-4 te se na veliki odmor otišlo s vodstvom gostiju od 68-65. Nakon samo četiri minute nastavka već je bilo 83-68 za Kingse, Pistonsi su se početkom posljednjeg dijela primakli na samo 98-97, no snage za novi preokret nije bilo.

Kod Sacramenta je briljirao Litvanac Domantas Sabonis s “triple-double” učinkom od 37 koševa, 13 asistencija i 10 skokova, Keegan Murray je dodao 32, dok je uz Bogdanovića kod Detroita više od 20 ubacio još Jaden Ivey koji se zaustavio na 22 pogotka.

Vodeći sastav Zapadne konferencije Minnesota Timberwolvesi “prošetali” su se Orlandom gdje su svladali domaći Magic sa 113-92. Konačni rezultat čak niti ne ocrtava prvo stanje stvari na parketu jer su Wolvesi već na poluvremenu imali 30 poena prednosti (67-37), a ta je prednost kasnije narasla i na najvećih 34 (73-39) prije no što su domaći malo ublažili katastrofu.

Odlični su kod Minnesote bili visoki igrači, Karl-Anthony Towns sa 28 ubačaja i Rudy Gobert sa 21 košem i 12 skokova, dok su bolji od ostalih kod Orlanda bili Moritz Wagner sa 21 i Jalen Suggs sa 20 pogodaka.

Najzanimljivije je bilo u Los Angelesu gdje suu domaći Lakersi stigli do 50-postotnog učinka u sezoni 132:131 pobjedom protiv Toronto Raptorsa. Anthony Davis postigao je 10 od posljednjih 12 koševa Lakersa, od toga čak osam s linije slobodnih bacanja. Nakon što je ubačajem iz igre minutu prije kraja doveo Lakerse u prednost 122-121, Davis je u sljedećem napadu gostiju blokadom zaustavio prodor Scottiea Barnesa i sačuvao tu prednost, a potom je uslijedio “festival” slobodnih bacanja. Raptorsi su do preokreta pokušali doći prekršajima i mogućim promašajima domaćih s linije slobodnih bacanja, ali je Davis pogodio svih osam, a dva ubačaja s linije je dodao i Austin Reeves. Tako su Lakersi tri sekunde prije isteka vremena imali 132-128 pa je Pascal Siakam tricom s istekom vremena tek mogao smanjiti na konačnih 132-131.

Davis je predvodio Lakerse, koji su sad na omjeru pobjeda i poraza 19-19, sa 41 košem i 11 skokova, LeBron James je dodao 22 uz 12 asistencija, dok su Barnes sa 26 i Siakam sa 25 pogodaka bili najefikasniji kod Raptorsa.

New York Knicksi ostvarili su petu pobjedu zaredom lako se obračunavši na svom terenu s nejakim Portland Trail Blazersima svladavši ih sa 112-84. OG Anunoby sa 23 i Julius Randle sa 20 koševa bili su najbolji kod Knicksa, a Jerami Grant sa 21 ubačajem kod Blazersa.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Dallasu gdje su oslabljeni Memphis Grizzliesi nadigrali domaće Maverickse sa 120-103. Desmond Bane sa 32 i Marcus Smart sa 23 poena predvodili su Grizzliese u prvoj utakmici koju su igrali nakon saznanja da zbog ozljede ramena do kraja sezone ne mogu računati na Ja Moranta, dok Mavsima nije pomoglo 33 poena Kyriea Irvinga i 31 ubačaj Luke Dončića.