VIDEO Leonard pogodio za nevjerojatno slavlje Raptorsa

NBA 13. svi 20196:00 > 6:06
Vaughn Ridley / Stringer

Kawhi Leonard odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu, a Toronto Raptorsi plasirali su se u drugo konferencijsko finale u posljednje četiri godine nakon ludog završetka utakmice u Scotiabank Areni i slavlju 92:90.

Kawhi Leonard junak je Toronto Raptorsa! Fenomenalnu seriju polufinala Istočne konferencije izvanredni Leonard zaključio je na najbolji mogući način, pobjedničkim košem sa zvukom sirene!

Povezano

NBA nedjelja na Sportklubu ponudila je ono najbolje što košarka, pogotovo ona vrhunska može ponuditi. Dvije sjajne utakmice uz dramatične završnice. Oba dvoboja, pobjeda Blazersa u Denveru te trijumf Raptorsa pred svojim navijačima protiv vrlo dobrih Sixersa u mnogočemu su ponudili sličnosti, pogotovo kada se pogleda nervoza na šutu dvije momčadi te fantastične obrane. Raptorsi su utakmicu započeli sa 6-0, Philly je prvi koš ubacio preko Redicka nešto više od četiri minute od početka dvoboja, a zatim je uslijedila još jedna serija domaće momčadi i rano vodstvo 14-7. Prva četvrtina ponudila je tek 31 poen (18-13) čime smo dobili i potvrdu kako će ovo biti jedna prava ‘rovovska’ bitka dvije čvrste momčadi.

Sixersi će na koncu dobiti preostale tri četvrtine, ali svaku sa samo pola koša prednosti što će se pokazati nedostatnim za pobjedu. Trener Brett Brown sve nade u slavlje gostiju ostavio je u rukama svojih startera. Od igrača s klupe samo su trojica zaradili minutažu, ali u ukupnoj vrijednosti od tek 27 minuta. Mike Scott i James Ennis upisali su se u strijelce, ukupno su ubacili osam poena. Ostatak petorke, svaki igrač na terenu je proveo više od četrdeset minuta. S druge strane, niti trener Raptorsa Nick Nurse nije previše vjerovao rezervama. Samo su dvojica odigrali značajnije minute, a Serge Ibaka bio je i vrlo dobar sa 17 koševa uz osam skokova.

U konačnici cijela priča, sedam utakmica sjajne serije, oscilacije i jednih i drugih, svela se na jednu akciju. Sudbina čitave serije ostala je u rukama Kawhija Leonarda. Dojučerašnji igrač Spursa promašio je slobodno bacanje deset sekundi prije kraja nakon čega je iz brzog kontranapada Jimmy Butler izjednačio rezultat na 90:90. Domaćoj momčadi preostale su četiri sekunde, Leonard je primio loptu, pretrčao gotovo čitavu obranu Sixersa i iz kuta, pored klupe svojih suigrača visokim lukom uputio loptu prema košu, nakon četiri kratka odskoka od obruča, ista je prošla u koš i veliko, urnebesno slavlje domaćih navijača moglo je započeti!

Leonard je odigrao beskompromisnu utakmicu, kao da je posljednji put na terenu u dresu Raptorsa. To će se na koncu možda i dogoditi ovog proljeća, međutim ne tako skoro. Kawhi je završio s 41 poenom, šut iz igre 16-39 sve govori, preuzeo je apsolutnu odgovornost. Pascal Siakam pridodao je 11 koševa uz isto toliko skokova, a Marc Gasol je pridodao sedam poena uz jedanaest uhvaćenih lopti, no njegov stvaran učinak mogao se mjeriti u još jednoj fantastičnoj obrambenoj izvedbi protiv Joela Embiida. Centar Sixersa postigao je 21 poen uz 11 skokova, no šutirao je tek 6-18 (trica 1-6). Redick je ubacio 17, a Butler 16 poena za momčad Philadelphije koja je završila sezonu na najgori mogući način.

Pred Sixersima sada su mnoga pitanja, Jimmy Butler i Tobias Harris su slobodni igrači, Ben Simmons ima priliku pregovarati oko novog ugovora, a najveće pitanje usmjereno je prema sudbini trenera Browna čija će pozicija ostati itekako upitnom.

U srijedu započinje finalna serija Istočne konferencije, Toronto putuje na noge Milwaukee Bucksima koji su odmorni i spremni nastaviti sa sjajnom sezonom koja se pretočila iz regularne sezone.