NBA pokrenuo istragu protiv Dallasa, očekuje se teška kazna

Košarka 9. tra 202311:33 0 komentara
AP Photo/LM Otero via Guliver Images

Dallas Mavericksi pod istragom su NBA lige jer su u dvoboju protiv Chicago Bullsa igrali bez ključnih igrača, iako su još uvijek imali šanse za ulazak u doigravanje

Bullsi su u petak slavili sa 115:112, a Mavericksi su igrali bez Kyrieja Irvinga dok je Luka Dončić na parketu proveo svega 12 minuta.

Tim porazom, momčad iz Teksasa zapečatila je, ionako male šanse za plasman u doigravanje, no u isto vrijeme su povećali šansu da dobiju jednog od deset najboljih izbora na predstojećem draftu.

To je dovelo do optužbi kako je Dallas namjerno kalkulirao u svrhu povećanja šansi za dobivanje nekog od najboljih mladih igrača koji će izaći na draft, a iz istog razloga je NBA pokrenuo istragu protiv Mavsa.

Mavericksi su naveli kako Kyrie Irving, Tim Hardaway i Maxi Kleber u procesu oporavka od ozljeda te da su ostali članovi startne petorke – Josh Green i Christian Wood – dobili dan odmora. Objašnjenja na temu zašto je Luka Dončić, koji u prosjeku igra 36 minuta po utakmici na parketu proveo samo prvu četvrtinu – nije bilo. Svi navedeni igrači, nastupili su u prethodnom dvoboju protiv Sacramento Kingsa.

“NBA liga pokrenula je istragu o svim činjenicama i okolnostima vezanim uz odluke Dallas Mavericksa o rosteru i događanjima u utakmici protiv Chicago Bullsa, uključujući i istragu o motivima koji možda stoje iza tih odluka”, navodi se u priopćenju NBA-a.

Ukoliko se optužbe pokažu točnima, Mavericksima bi pick prve runde na predstojećem draftu mogao biti oduzet.