Španjolska prvi polufinalist EuroBasketa

Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarkaška reprezentacija Španjolske prva se plasirala u polufinale Europskog prvenstva u Istanbulu pobjedom nad Njemačkom rezultatom 84:72.

Njemačka je sjajno ušla u utakmicu, serijom 7:0, koja je brzo prerasla u vodstvo 10:2. Očekivano, Španjolci su se brzo oporavili i počeli igrati te smanjili zaostatak na -2(16:14). Za to je najzaslužniji bio Pau Gasol.

Španjolci su vrlo brzo preuzeli kontrolu u drugom periodu, a do izjednačenja 27:27 su došli poenima Gasola i Hernangomeza, da bi se serija nastavila do 9:0 za 32:27.
Nijemci su se odlično držali do par minuta prije kraja 3. četvrtine kada Španjolska biježi na 65:53.

Marc Gasol utakmicu je završio sa 28 koševa, 10 skokova i četiri asistencije. Pau Gasol je ubacio 19 poena, a Sergio Rodriguez uz 11 koševa imao je i sedam asistencija. Kod Nijemaca najbolji je bio Denis Schroeder sa 27 poena i osam asistencija.