Maccabiju nije pomogao novi trener, Feneru peta u nizu

Euroleague 22. stu 201822:17 > 22:19
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su petu uzastopnu pobjedu u Euroligi, pobijedivši Maccabi u Tel Avivu rezultatom 74:70.

Domaćin je bio puno bolji u prvom poluvremenu, kontrolirao je skok i natjerao momčad Željka Obradovića na veliki broj izgubljenih lopti, čak devet.

Drugu četvrtinu obilježio je i jedan nervozni time-out Željka Obradovića, na kojem je kritizirao Kostasa Sloukasa. Taj detalj svakako je ‘prodrmao’ momčad iz Istanbula.

Drugo poluvrijeme donijelo je rasplet upravo u režiji Sloukasa, koji je postigao 18 poena i samim tim bio igrač utakmice. Međutim, pitanje je bi li Fener koji je sada na omjeru 8-1 uopće slavio u Tel Avivu da nije sjajan u četvrtom periodu bio Marko Gudurić.

Srpski košarkaš je svih 13 poena (2/5 za dva, 3/3 za tri) postigao u odlučujućem periodu, uz po skok i asistenciju u 20 minuta.

Na drugoj strani, u prvom susretu Ioannisa Sfairopoulosa na klupi Maccabija koji je sada na omjeru 1-8, bolji od ostalih bio je Angelo Caloiaro sa 17 poena, dok je Scottie Wilbekin dodao 15.